Skip to content
Blue Digital Marketing Expert (Facebook Post)

Czym jest cyfryzacja firmy i dlaczego jej potrzebujesz?

Technologie cyfrowe to nie innowacja. To Twój obowiązek.

Czasy, w których przedsiębiorstwa wyróżniały się swoją nowoczesnością i zwracały na siebie uwagę poprzez stosowanie nowych technologii bezpowrotnie minęły. Obecnie nie mówimy już o zaskoczeniu konkurencji wdrożeniem nowoczesnych technologii cyfrowych. Staje się to po prostu koniecznością.


Nowoczesna firma, która zna swoje możliwości i chce być konkurencyjna MUSI postawić na cyfryzację.

cyfryzajca firmy jak rozpoczac

Czym jest cyfryzacja firmy?

Ujmując to w najprostszy możliwy sposób: Cyfryzacja firmy to wszystkie działania jakie możesz wprowadzić w celu udoskonalenia funkcjonowania biznesu, wykorzystujące nowoczesne technologie.

Twoja firma ma dzisiaj nieograniczone możliwości wyboru jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi. Cyfryzacja ogólnoświatowa zmieniła nasz rynek nie do poznania, a w ostatnim czasie dynamiczne wydarzenia na arenie światowej tylko pogłębiły przepaść między dawnymi czasami.

Wyrzuć więc stare segregatory, papierowe listy płac, karteczki z hasłami przylepiane do biurka i zacznij wykorzystywać nowe narzędzia jakie daje cyfryzacja.
Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na szeroki wybór aplikacji, dzięki którym uporządkujesz grafik swój i swojej firmy. Postaraj się znaleźć miejsce, gdzie Twoje dokumenty będą dostępne z każdego zakątka świata w formie elektronicznej. Przygotuj swoje stanowisko pracy w taki sposób, aby dawało w dowolnym momencie możliwość rozpoczęcia pracy zdalnej.

dygitalnosc co to


Zalety cyfryzacji

Tych jest sporo i dlatego wymienimy je za chwilę poniżej. Najpierw jednak musisz wiedzieć, że większość zalet cyfryzacji odczujesz niemalże natychmiast po ich wprowadzeniu w życie! Dlaczego tak się dzieje? Z bardzo prostego powodu- pośród wielu niekwestionowanych zalet cyfryzacji kryje się też taka, która ma wpływ bezpośredni na Ciebie i Twoich pracowników.

Mowa o wygodzie i oszczędności czasu. Cyfryzacja procesów biznesowych, które do tej pory zajmowały dużo czasu powoduje zwiększenie ich skuteczności i natychmiastowe przyspieszenie ich wykonywania. Segregacja, dostęp i dzielenie się informacjami jest zwyczajnie o wiele prostsze kiedy wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu.

Do zalet cyfryzacji możemy zaliczyć:
  • Gromadzenie i przechowywanie danych w bezpiecznym i ogólnodostępnym środowisku

  • Proste i intuicyjne edytowanie oraz przekazywanie dokumentów

  • Dostęp do materiałów z każdego miejsca na świecie

  • Ogólne przyspieszenie wykonywania zadań

  • Możliwość pracy zdalnej oraz zdalnego delegowania zadań

  • Dostęp do szeregu narzędzi polepszających wydajność pracy

  • Pełną kontrolę nad procesem obsługi sprzedażowej i posprzedażowej

Nowoczesne narzędzia marketingu internetowego = zwiększenie konkurencyjności oferty.

Cyfryzacja procesów biznesowych- Co możesz usprawnić?

Kompleksowa obsługa klientów Twojej firmy zależy w główniej mierze od dobrego zorganizowania i dostępu do najistotniejszych danych na żądanie. Cyfryzacja firm, jeśli wprowadzona w prawidłowy sposób, wpływa na te czynniki i dodatkowo zwiększa wydajność przedsiębiorstwa. Kiedy już zadbasz o przeniesienie wszystkich danych i dokumentów na swoje dyski twarde nie zapomnij zabezpieczyć ich w odpowiedni sposób oraz przydzielić dostęp do wrażliwych informacji wyłącznie najbardziej zaufanym osobom.

↳ Umów się na darmową konsultację HubSpot

W odpowiednim wdrożeniu narzędzi do pracy w cyfrowej firmie nie musisz odnajdować się całkowicie samodzielnie. Pracuj mądrze i skorzystaj z pomocy odpowiednich ludzi, którzy za cel obrali sobie wynieść Polskie przedsiębiorstwa na światowy poziom! Skorzystaj z naszych darmowych konsultacji i analiz w celu dobrania najlepszych środków, które pomogą Ci zoptymalizować wydajność i pozyskać nowych klientów.

mobilnosc w cyfryzacji


Jakich technologii cyfrowych powinieneś oczekiwać?

Na rynku dostępnych jest sporo różnorodnych rozwiązań, które sprawią, że Twoja firma rozwinie skrzydła w cyfrowej rzeczywistości. Wspomniane wyżej aplikacje to tylko początek drogi, którą możesz obrać zmierzając w kierunku rozwoju.

Z naszej strony zachęcamy do szukania rozwiązań, które sprawią, że zostawisz konkurencję daleko w tyle. Jednym z nich może być oczywiście wdrożenie i wykorzystanie odpowiedniego systemu CRM. System tego typu to narzędzie, które ujednolica i usprawnia wszystkie procesy zachodzące w firmie. Właściwie skonfigurowany i wdrożony system CRM to najlepsza metoda do szybkiego i skutecznego wprowadzenia cyfryzacji firmy.

Dzięki niemu zapewnisz sobie optymalizację procesów sprzedażowych, marketingowych i analitycznych, których skuteczność przełoży się na wyniki finansowe Twojej firmy. To również najbardziej kompleksowy sposób na zadbanie o wykorzystanie całego potencjału jaki drzemie w pełnej automatyzacji firmy. Zamiast krok po kroku wdrażać i uczyć siebie oraz swoich pracowników korzystania z wielu rozproszonych narzędzi będziesz mógł ograniczyć ten cenny czas do nauki wykorzystania tylko jednego, dbającego o wszystkie Twoje potrzeby.

Nie czekaj aż będzie za późno. Wykorzystaj panujący trend i zaskocz wszystkich wprowadzając swoje przedsiębiorstwo na wyższy poziom wydajności dzięki wykorzystaniu możliwości cyfrowej firmy.

cyfryzacja dokumentow

 

Jeśli myślałeś wcześniej o takim rozwiązaniu ale z jakiegoś powodu odkładałeś je w nieskończonośc to mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu podejmiesz konkretne działania. Pamiętaj- nie musisz być specjalistą w dziedzinie wdrożeń żeby skutecznie wprowadzić wymagane zmiany. W razie wątpliwości podpowiemy Ci jak to zrobić.

HubSpot profesjonalne wdrożenia crm Bart Kowalczyk

avatar
Specjalizuję się w optymalizacji ścieżki zakupowej Klienta. Dostarczam szkolenia sprzedażowe i prospektingowe z wykorzystaniem HubSpot. Zajmuję się także generowaniem nowego biznesu w AutomateNow. Dzielę się swoją wiedzą poprzez organizację szkoleń HubSpot, a także za pośrednictwem podcastów "H2H Sales Automation". Moją misją jest stymulowanie rozwoju naszych Klientów poprzez wykorzystanie strategii inbound we wszystkich obszarach firmy. Wspólnie przeniesiemy Twoją firmę na najwyższy poziom.